Genel Tanıtım

Bir Kipaş Holding (www.kipas.com.tr) iştiraki olan Kipaş Kağıt Sanayi İşletmeleri A.Ş. tesisinin 2011 yılında başlayan inşaat çalışmaları 2014’ün başında tamamlanarak üretime başlamıştır. Üretim tesisimiz 100.000 m2‘si kapalı alan olmak üzere 330.000 m2 alan üzerine kurulmuştur. Üretilen kağıt türü Testliner ve Fluting olup, gramajı 70-200 gr/m2 aralığındadır. İşletmemizde Teksan ambalaj ürünlerinin üretimi de yapılmaktadır. Yaklaşık 500 kişiye istihdam sağlayan tesislerde, sektöründe en modern teknolojiler kullanılarak üretilen ürünler dünya piyasasına arz edilmektedir.

Sektörde söz sahibi makine üreticileriyle yapılan çalışmalar sonucu hamur hazırlama kısmı Alman Voith firmasından, ana makine kısmı ise Finlandiya Metso firmasından alınmıştır. Belirlenen makine 1500 m/dak hızı ve 8600 mm elek genişliğiyle Türkiye’de bulunan kağıt makineleri arasında en büyüğü olup, Avrupa’da da sayılı makineler arasındadır. Fabrikamız % 100 geri dönüşümlü atık kağıtttan yıllık 425.000 ton kağıt üretimi yaparak, yılda 6000 hektarlık orman alanının yok edilmesini engellemekte ve ekonomiye katma değer kazandırmaktadır. Kipaş Kağıt önümüzdeki yıllarda da hem kağıt hem de ambalaj sektöründe yatırımlarını sürdürerek Avrupa’nın lider firmaları arasındaki yerini koruyacaktır.

Yapılan bu yatırımla Avrupa standartlarında kağıt üretileceği için müşterilerimizin rekabet gücüne katkı sağlanacaktır. Hali hazırda desteklediğimiz geri dönüşüm çalışmaları daha da artırılarak bölgesel ve ülke genelinde geri dönüşüm oranının artırılması için gerekli projeler uygulamaya alınmıştır.

Bir Kipaş Holding kuruluşu olan Kipaş Kağıt Sanayi İşletmeleri A.Ş. ve Teksan Ambalaj A.Ş. 2014 yılında güçlerini birleştirerek tek çatı altında Kipaş Kağıt İşletmeleri A.Ş. olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Teksan Ambalaj şirketimiz, 1995 yılında tekstil sektöründe kullanılan ara mamülleri üretmek amacıyla kurulmuştur. Konik ve silindirik masura, Mifer Boru imalatı ile başlayan ürün skalası günün koşulları ve taleplere göre hızla geliştirilip, petek panel, petek seperatör, karton palet ve karton köşebent üretimiyle çeşitliliğini arttırmaya devam etmiştir.

Quindi, hai capito perché è necessario. Ma non ha paura della conversazione sull’argomento “Pianifichiamo tutto”? Potrebbe pensare che qualcosa non sia soddisfatto con te! Italia Farmacia delicatamente. Come, sento che non siamo abbastanza tempo da fare insieme. Domenica sera libera per una cena romantica e un programma piacevole dopo di esso. Vedi, tutto è così difficile!

Menü